Pokud i Vy jste se rozhodli po delším váhání, že si konečně vytvoříte doma internetové zázemí a vytvoříte si tak bezdrátovou síť. Možná se vám naše rady budou hodit.

Konečně rychlý internet
Pokud bydlíte ve větším městě a máte možnost pořídit si vysokorychlostní internet, rozhodně neváhejte. Jak tedy co nejlépe propojit počítač a notebook tak, abychom mohli být připojeni k internetu současně a zároveň komunikovat mezi sebou.

ipad

Jak připojit více počítačů?
První možnost je dát do počítače dvě síťové karty, ovšem toto řešení spousta uživatelů internetu zavrhne předem – pokud počítač nepouštíte zase tak často, museli byste ho nechat běžet jen kvůli připojení notebooku k internetu, a to je více či méně nepraktické. Kromě toho počítač není zrovna tichý. Druhou možností je cross kabel s tím, že kabelový modem připojíte k počítači pomocí USB a nikoliv síťovou kartou, ale opět tato možnost neřeší problém: být připojen i tehdy, pokud bude vypnutý počítač.

V úvahu přichází ještě router. A jelikož určitě nechcete být s notebookem limitováni kabeláží, připadá v úvahu Wi-Fi router. Obyčejný access point totiž nebude stačit, kabelový modem přidělí jen jednu IP adresu a spousta lidí potřebuje alespoň dvě.

pc

Výhoda tohoto řešení je evidentní – počítač je připojen běžným kabelem, zatímco notebook bezdrátem.
Nyní nastává čas dát krabičky a dráty dohromady. Ze zdi, kde je přípojka UPC, vede kabel do modemu, z něhož ethernetovým kabelem připojíme router do zdířky WAN. Router se rázem probere k životu a začne zuřivě blikat. Počítač zapojíte dalším ethernetovým kabelem do jedné ze tří zdířek LAN – kromě možnosti připojení počítačů bezdrátově umí SMC zapojit i tři počítače běžným síťovým kabelem; funguje jako rozbočovač. Tak neváhejte a zprovozněte si i vy doma internetovou síť, kterou bude moci naplno využívat.

Jak na domácí Wi-Fi a propojení více počítačů
Ohodnoťte příspěvek

Related Posts

No Related Post.