Produktů z kokosů je opravdu hodně. Spotřebovat se dá úplně celý dužinou počínaje, přes vodu až po skořápku. Z vody si můžete připravit lahodný nápoj či mléko, ze skořápky nejrůznější dekorativní předměty, provazy a další věci. No a dužinu nejlépe využije na výrobu kokosového másla. Jak?

coconut-4795390_960_720

Kokosové máslo získáváme rozmixováním oné dužiny, kterou je dobré předtím nakrájet či nastrouhat. Mixér by se jinak mohl přehřát. Na to myslíme také při samotném mixování – každou minutu děláme pauzy, protože musíme mixovat na nejvyšším stupni a chceme, aby to náš přístroj ve zdraví přežil. Jakmile máme dohladka rozmixováno, pečlivě procedíme přes cedník, hmotu vymačkáváme, abychom neměli zbytečné ztráty. Přeceděnou hmotu znovu mixujeme, až do té doby, než bude perfektně hladká. Poté ji přelijeme do uzavíratelné nádoby, kde vydržení několik dní až týden.

sweets-1224509_960_720

Vzniklé máslo má široké využití. Můžete jej použít všude tam, kde si recept žádá olej, máslo či margarín, nejlepší je ale ve sladkých receptech, kde vynikne skvělá chuť tohoto největšího ořechu na světě. Přidat jej lze do mnoha raw receptů, smoothies, jogurtů, pečiva či pro výrobu nejrůznějších nápojů. Nahradit s ním můžete také smetanu do kávy.

Kromě kuchyně jej využijeme také v kosmetice. Zjemňuje, vyživuje, dodává pružnost pokožce a navíc skvěle voní. Podporuje hydrataci, hojí drobná poranění a vyrážky, odstraní odumřelé buňky, smícháním se solí poslouží jako peeling. Dokáže dokonce nahradit gel na holení. Při spálení od slunce uleví podrážděné pokožce a zabrání jejímu loupání a vzniku puchýřků. Skvělé je také coby balzám na vlasy, které kromě vyživení pomůže upravit. Využít jej lze také na výrobu zubní pasty.

Jedná se zkrátka o velmi cennou surovinu, jejíž využití je mnohostranné. Každý si najde svůj oblíbený recept či metodu, jak jej využít. A pro jeho skvělou chuť není vyloučeno ani to, že jej budete mlsat jen tak. Je totiž opravdu výborné.

Related Posts

Účinky česneku na naše zdraví

Nakupování přes internet

Webové stránky pro seniory

Jak se stravovat, když trpíte zvětšenou prostatou? Čemu byste se rozhodně měli vyvarovat?

Zapomeňte na letní tropická vedra

Praktické bedny