I.            Keramika je krásná hmota. Dají se z ní vyrábět různé věci, které mohou následně sloužit na okrasu, ale také mohou být velmi užitečné. Možná máte doma takového malého výtvarníka, který dochází na keramický kroužek a už vám domů donesl nejeden krásný výrobek.
    II.            Výrobky mohou být i užitečné, třeba v podobě květináčů nebo obrázků. Záleží pak na vaší fantazii, jaký obrázek nebo funkční květináč si vyberete a následně vyrobíte. Možností je opravdu velmi mnoho, je na každém z vás, jakou cestou se vydá.
 III.            Výrobky se dají vyrábět jak z hlíny, která se následně musí vypalovat, ale je jasné, že ne každý má tu možnost, a proto existuje možnost jiná. Hlína, která na vzduchu tvrdne sama. Dá se perfektně tvarovat a mohou s ní vyrábět i děti. Důležité je, že k tomu, krom nástrojů, které lze také nahradit tím, co vhodného doma najdete, nic zásadního nepotřebujete. Tedy, krom vašich schopností, šikovnosti a také fantazie.

práce na hrnčířském kruhu
Naše děti jsou šikulky

Možná se domníváte, že vašim dětem keramický kroužek příliš nedá, ale opak je pravdou. Rozvíjí v nich nejen určitý cit pro krásu, ale také motoriku, a to v mnoha případech i motoriku velmi jemnou. A víte, z čeho budou mít vaše děti největší radost? Když jejich výrobky oceníte vy, rodiče a prarodiče. Dodáte jim tím sebevědomí, které v dnešním světě dravců tolik potřebují.

trh s keramikou
Když nejdou emoce ven

Docela dobře se také může tát, že dítě nechce říct, co ho trápí. Důvody mohou být různé. I když si říkáte, proč by se vám třeba sedmiletý kluk nechtěl svěřit, on prostě důvod má. Není výjimkou, že právě tak starý chlapec svěřil svůj problém rodičům až půl roku poté s tím, že jako důvod uvedl, že jim nechtěl přidělávat starosti. I když se vám to může zdát jakkoli nemožné nebo absurdní, je to tak. A právě keramika dokáže emoce uvolnit. Obzvlášť, když necháte dítě tvořit na volné téma, dá se vytušit, třeba po poradě s odborníkem. Takže, vyrábět výrobky z keramiky se rozhodně vyplatí.

Related Posts

Dokonalý doplněk pro každou dámu

Vše si můžete usnadnit

Jak se vyznat ve vrtačkách

Posilování dětské imunity: Víte, jak na to?

Někdy to prostě nejde

Řešíte důležité znalosti, které se týkají i výpočtů?