Dlouhodobé výzkumy ukazují, že česnek může mít velké zdravotní výhody pro naše tělo, pokud ho budeme pravidelně konzumovat. Česnek se používá v přírodní medicíně již velmi dlouho, stejně ale tak v gastronomii. Vaření bez česneku si těžko někdo z nás dovede představit.

Jaké zdravotní dopady na nás bude mít pravidelná konzumace česneku?

česnek

Nachlazení

Konzumace syrového česneku může odvrátit kašel a nachlazení. Urychluje léčbu nachlazení, ale slouží také jako prevence, pokud cítíte, že by u vás mohlo nachlazení propuknout. Je ale důležité konzumovat česnek syrový a na lačný žaludek.

Zdravé srdce

Látky obsažené v česneku zabraňují oxidaci LDL, což je špatný cholesterol. To snižuje celkovou hladinu cholesterolu v krvi, a také zlepšuje zdraví našeho srdce. Pokud budete pravidelně konzumovat česnek, snížíte také riziko vniku krevních sraženin, a tím i riziko trombózy. Také napomáhá snížení krevního tlaku, proto se doporučuje česnek konzumovat pacientům, kteří trpí hypertenzí.

Erekce

Česnek je skvělým pomocníkem pro muže ohledně sexuálního života. I když se nedoporučuje jeho přílišná konzumace před schůzkou s vaši danou polovičkou, kvůli jeho velkému zápachu, dokáže rozproudit krev ve vašem cévním řečišti, slouží ke zlepšení erekce a také podporuje sexuální výkonnost.

česnek

Trávení

Trávicí potíže dokáže zmírnit konzumace syrového česneku. Proč? Protože látky obsažené v česneku prospívá našim střevům a snižuje zánětlivé procesy, které mohou ve střevech vznikat. Česnek také hubí bakterie, které škodí našim střevům, zároveň ale chrání bakterie, které jsou našim střevům prospěšné.

Zdravá pokožka

Česnek může také napomoci zdraví našemu pokožky. Tentokrát se nejedná o konzumaci, ale o aplikaci česnekové šťávy. Musíte s ní opatrně, aby nedošlo k podráždění kůže, ale při správném používání dovede zlepšovat stav oparů, lupénky a také jizev po akné.

Related Posts

Nakupování přes internet

Webové stránky pro seniory

Jak se stravovat, když trpíte zvětšenou prostatou? Čemu byste se rozhodně měli vyvarovat?

Zapomeňte na letní tropická vedra

Praktické bedny

Bazén a skvělá voda