Zvětšenou prostatou trpí poměrně velká část mužů, i když se nejedná o nijak zvlášť závažné onemocnění, není to příjemné ani trošku. Co jíst a co ne?

Jak se stravovat, když trpíte zvětšenou prostatou? Čemu byste se rozhodně měli vyvarovat?

Muži i ženy mají své potíže, to je běžné a s přibývajícím věkem tyto potíže obvykle narůstají. U mužů se jedná zejména o zvětšenou prostatu, která sice dokáže život znepříjemnit, ale neohrožuje pacienta na životě. Je však nutné se k tomu postavit a dodržovat zásady správné životosprávy. Díky vhodné stravě ale i doplňkům stravy se pak dají příznaky mírnit, život pak může být zase o něco příjemnější. Zvětšená prostata ovlivňuje zejména sexuální život a samozřejmě se projevuje při vylučování.

muž u lékaře

Zatočte se svými problémy

Zvětšená prostata ovlivňuje močení, to se stává někdy dokonce tak nepříjemným bojem, že muži musí hledat pomoc u lékaře. Přidat se mohou problémy v oblasti sexuálního života, což je také značně nepříjemné a problematické. Na zvětšenou prostatu fungují osvědčené doplňky stravy ale i bylinky. Hlavně se však musí dodržovat správná strava, je nutné omezit například i příjem alkoholu. Takové pivo, které mají muži velmi rádi, totiž funguje močopudně. Ovšem při potížích s močením to není úplně to, co chcete.

Jak tedy zatočit se zvětšenou prostatou a netrápit se? Skvělé jsou bylinky, speciální bylinné směsi nebo přípravky volně prodejné v lékárně, ale je vhodné se zaměřit i na jídelníček. Je známo, že to co jíme, hodně ovlivňuje náš zdravotní stav. A jaké jsou u prostaty nevhodné potraviny https://www.erectmax.cz/blog/nevhodne-potraviny-pro-prostatu/?

zdravé jídlo

Na co si dát největší pozor?

Máte v oblibě tučná jídla? Dáte si rádi smažený řízek nebo smažený sýr? Pokud trpíte na zvětšenou prostatu, právě takovým jídlům je nutné se vyvarovat. To neznamená, že oblíbený řízek je úplně zapovězen, ale je třeba smažená nebo tučná jídla jíst co nejméně. Pozor také na potraviny s obsahem cukru. Strava by měla být spíše lehká, plná ovoce a zeleniny. Z masa jsou pak nejvhodnější ryby. Strava by ale měla zůstat pestrá a plná prospěšných látek. Pak se vám udělá jistě mnohem lépe a potíže s prostatou nebudou tak vážné.

A jak je to s tím alkoholem? Ani ten nemusí být zcela zakázán, ale konzumovat by se měl spíše jen příležitostně. To ale koneckonců ve všech případech i u zdravého člověka.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Related Posts

Účinky česneku na naše zdraví

Nakupování přes internet

Webové stránky pro seniory

Zapomeňte na letní tropická vedra

Praktické bedny

Bazén a skvělá voda