Vlastnictví klimatizace není v dnešní době žádný luxus, toto platilo před několika desítkami let, kdy se tato zařízení budovala zejména ve firmách či v podnicích kvůli zajištění teplotní stability například kvůli výpočetní technice. Dnes si klimatizaci můžete pořídit i do bytu a rodinného domu a nezřídka je instalována i v rekreačních chatách. Co klimatizací získáte a jaký přínos vám poskytne?

splitové klimatizace

Spánek – na otázku, co vám vlastně klimatizace v Olomouci sunus.cz poskytne, vás zcela nepochybně napadne jasná odpověď: „No přece ochlazení“. To jistě, ale my bychom rádi tuto veličinu trochu rozvedli. Pochopitelně, že vás klimatizace v létě ochladí, a v chladných dnech s ní můžete i přitápět, ale co je zásadní, je kvalita vašeho spánku. Jestliže se totiž v noci nevyspíte, přes den v tropickém horku budete nesmírně trpět, a můžete i zkolabovat a skončit v nemocnici. Není to legrace a spánkový deficit způsobený čtrnáctidenním extrémním vedrem může skončit tragicky.

klimatizace na domě

Infarkt a mozková mrtvice – na nedostatek spánku navážeme i v souvislosti s nebezpečím vzniku infarktu a cévní mozkové příhody. V letních vedrech si v první řadě „hlídejte“ přísun hořčíku do organismu, a řadíte-li se mezi rizikové osoby, co se týče těchto chorob, využívejte klimatizace jako vhodného preventivního opatření před těmito jevy. Vyhýbejte se také velkým výkyvům teplot, a pokud vysloveně nemusíte nikam chodit, raději zůstaňte doma a nechte si domů dopravit i potraviny nakupováním přes specializované e-shopy.

Úpal – dalším nebezpečím letních veder je úpal. Je to přehřátí organismu, kdy tělesná teplota stoupá až na úroveň horečky, a trvá-li tento stav delší dobu, řádově hodiny, člověk může i zemřít. Úpal vás může potkat i v přetopeném vlaku, kde se nevětrá, a je tam vydýchaný vzduch, ale přece jen to není tak časté, jako typické letní úpaly z tropických veder.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Related Posts

Nakupování přes internet

Webové stránky pro seniory

Praktické bedny

Bazén a skvělá voda

Kdo za vás udělá výkopové práce

Nabídka práce v Pardubicích