Vlastnictví klimatizace není v dnešní době žádný luxus, toto platilo před několika desítkami let, kdy se tato zařízení budovala zejména ve firmách či v podnicích kvůli zajištění teplotní stability například kvůli výpočetní technice. Dnes si klimatizaci můžete pořídit i do bytu a rodinného domu a nezřídka je instalována i v rekreačních chatách. Co klimatizací získáte a jaký přínos vám poskytne?

splitové klimatizace

Spánek – na otázku, co vám vlastně klimatizace v Olomouci sunus.cz poskytne, vás zcela nepochybně napadne jasná odpověď: „No přece ochlazení“. To jistě, ale my bychom rádi tuto veličinu trochu rozvedli. Pochopitelně, že vás klimatizace v létě ochladí, a v chladných dnech s ní můžete i přitápět, ale co je zásadní, je kvalita vašeho spánku. Jestliže se totiž v noci nevyspíte, přes den v tropickém horku budete nesmírně trpět, a můžete i zkolabovat a skončit v nemocnici. Není to legrace a spánkový deficit způsobený čtrnáctidenním extrémním vedrem může skončit tragicky.

klimatizace na domě

Infarkt a mozková mrtvice – na nedostatek spánku navážeme i v souvislosti s nebezpečím vzniku infarktu a cévní mozkové příhody. V letních vedrech si v první řadě „hlídejte“ přísun hořčíku do organismu, a řadíte-li se mezi rizikové osoby, co se týče těchto chorob, využívejte klimatizace jako vhodného preventivního opatření před těmito jevy. Vyhýbejte se také velkým výkyvům teplot, a pokud vysloveně nemusíte nikam chodit, raději zůstaňte doma a nechte si domů dopravit i potraviny nakupováním přes specializované e-shopy.

Úpal – dalším nebezpečím letních veder je úpal. Je to přehřátí organismu, kdy tělesná teplota stoupá až na úroveň horečky, a trvá-li tento stav delší dobu, řádově hodiny, člověk může i zemřít. Úpal vás může potkat i v přetopeném vlaku, kde se nevětrá, a je tam vydýchaný vzduch, ale přece jen to není tak časté, jako typické letní úpaly z tropických veder.

Related Posts

Účinky česneku na naše zdraví

Nakupování přes internet

Webové stránky pro seniory

Jak se stravovat, když trpíte zvětšenou prostatou? Čemu byste se rozhodně měli vyvarovat?

Praktické bedny

Bazén a skvělá voda