Je pochopitelné, že ta naše tehdejší kuchyně nebyla tím, čím jsou vesměs kuchyně dnešní. Že byla z dnešního úhlu pohledu zaostalá, primitivní, předpotopní. A i další nelichotivá slova na její adresu by mne napadla. Prostě ta naše kuchyně nebyla, jak se hezky česky říká, ‚in‘.
nádobí v lince

To víte – umakart, na plastové desce kuchyňské linky sifonová láhev alias socialistický sodastream, mixér po prarodičích, spousta „stavebnic“ v podobě různě velkých hrnců a poklic na ně, a také masivní lednice Capatob, o čemž jsem se až později ve škole dozvěděl, že se to čte Saratov a že je nazvána podle města v zemi našich „největších přátel“, ačkoliv tato lednice zrovna moc na gesto přátelství nevypadala.

Možná takovou kuchyni pamatujete i vy, jste-li z plus mínus mojí generace. Protože podobně tehdy vypadala většina kuchyní, s jakými se u nás bylo možno setkat. Člověk mohl mít takovou nebo žádnou. A vyberte si!

Dnes už je tomu ale pochopitelně jinak. Dnes už je kuchyní v nabídce celá pestrá škála, z níž je nejednou více než obtížné si vybrat. Ne proto, že by snad tyto nebyly funkční, krásné a i v jiných ohledech lákavé, ale paradoxně právě naopak proto, že je i takových spousta. A co člověk, to přinejmenším trochu jiné požadavky a vkus.
ovocná mísa

Jak jenom si vybrat tu pravou, která bude vyhovovat všem našim požadavkům? Jak si vybrat takovou, pro kterou bude platit, že

1) se nám bude líbit,

2) se do ní vejde vše potřebné,

3) se nám v ní bude dobře vařit či vykonávat to, co se v kuchyni zpravidla odehrává,

4) nám dostatečně dlouho vydrží,

5) se nespálíme nejen co se týká sporáku, ale ani co se týká ceny?

Pokud si s tím jeden neví rady, nikdy neuškodí cizí rada. Takový .

Dnes už naštěstí není nic nemožné. Dokonce existuje i počítačový program, v němž si lze takovou kuchyni sestavit nejprve nanečisto. Stačí se obrátit na odborníky přes kuchyně a tito nám dokážou vše navrhnout do puntíku a ještě navrch poradit. Vezmou prostě všechna naše přání, vytvoří nám 3D návrhy kuchyní, a to dokonce zdarma, v kuchyňském studiu nám předvedou vzorky, ba i s řešením osvětlení si poradí.

Což dokážou sladit dokonale. Daleko dokonaleji, než jsem to kdysi v naší kuchyni dokazoval já. Když jsem pro ukrácení dlouhé chvíle zkoumal, která poklice že patří ke kterému z mnoha hrnců.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Related Posts

Pomocníci do kuchyně, kteří vám zásadně usnadní život

Dětské království

Není radno do toalety splachovat všechno

Bez příprav to nepůjde

Zabezpečte si váš rodinný dům

Skvělé řešení pro vás