Řešit vlastní bydlení byste měli hned jak začnete být výdělečně činní. Jistě, můžete bydlet v podnájmu, ale toto není dlouhodobé řešení. Když budete mít vlastní byt či dům, budete svými vlastními pány a nebudete se muset bát, že skončíte na ulici. Jaké jsou tedy dnes možnosti?
rodinný dům s garáží

1.      Dům nebo byt – koupě bytu nebo domu je pro většinu lidí asi tou nejlepší, ale zároveň nejdražší variantou. I menší byty jsou poměrně drahé, zvláště v atraktivních lokalitách. Většina lidí se bez hypotéky neobejde, což v reálu znamená zadlužení na dvacet i více let. Jedná se pro vás však o trvalé řešení problému s bydlením. Jakmile se vám podaří hypotéku kompletně splatit, s bydlením již nebudete mít žádné starosti.

2.      Mobilní dům – i když se na mobilní domky mnoho lidí dívá skrze prsty, jde o kvalitní bydlení, které mohou využívat i rodiny s dětmi. A to po celý rok. Moderní typy jsou totiž skvěle zateplené a díky tomu se dají vytápět daleko levněji než celá řada standardních domků a bytů. A to znamená úsporu. Navíc jsou mobilní domy ve většině případů levnější než standardní typy obydlí. Problém však může nastat s placením, jelikož na tento druh obydlí nedostanete od banky hypotéku. Řešením by mohla být půjčka od rodiny.
moderní dům

3.      Zahradní domek – nejlevnější, ale zároveň také nejméně komfortní varianta bydlení. Tento druh stavby slouží primárně k uschování zahradního nářadí, případně bazénových doplňků, ale ve své základní verzi se k bydlení příliš nehodí, alespoň ne celoročně. Zahradní domek se však dá poměrně jednoduše, a navíc levně vylepšit tak, aby se dal využívat všech dvanáct měsíců v roce. Nejde ovšem dlouhodobé řešení, alespoň ne v případě, že máte děti. Ani ty největší zahradní domky totiž nejsou příliš rozměrné a mohou soužit tak maximálně pro přespání. O bydlení v pravém slova smyslu se tak nedá v tomto případě příliš hovořit.

Related Posts

Skvělé řešení pro vás

Celoroční i rekreační bydlení

Sny jsou jenom v naší mysli

Sedací souprava se snadným rozkládáním

Americká hypotéka nebankovní

Pesimismus není na místě