Srážky

Thajsko navštěvuje většina lidí v hlavní sezóně, která trvá od 1. Listopadu do 31. Března.  V tomto období je suché počasí s minimem srážek a teploty se pohybují od 25°C. V dubnu prší také málo, ale teploty šplhají až ke 35°C. Častý výskyt srážek panuje v měsících červen až říjen. Jsou velmi prudké, zato trvají jen chvíli a po pár minutách je opět slunečno. Málokdo ví, že ostrov Koh Samui obsahuje dvě hlavní sezóny. První hlavní sezóna je stejná jako v celém Thajsku od listopadu do března, druhá sezóna obsahuje letní prázdniny, tudíž ideální pro rodiny s dětmi.
opice na pláži

Vlhkost

Už po příletu na letiště vás pohltí závan vlhkého vzduchu. Proto je ideální přibalit si s sebou hodně bavlněného oblečení. Ženy, které se neobejdou bez žehličky na vlasy, budou zoufalé. I po vyžehlení se vám vlasy díky vysoké vlhkosti hned zkroutí.OblečeníPokud nejedete přes cestovní kancelář do 5* hotelu, šaty a boty na podpatku nechte raději doma. Užijete zde nejvíce šortky, tílka a trička, ve kterých se budete cítit pohodlně. Thajsko není země, kde by lidé chodili formálně oblečeni. Na tržnicích se hodně smlouvá, proto když půjdete po ulici v šatech a lodičkách, tak vás Thajci budou chtít tím spíš ošidit, protože si budou myslet, že na to máte.  Oblečení si můžete levně dokoupit v různých stáncích, které jsou na každém rohu.

Motorky

Motorky zde využívá opravdu většina turistů. Je to levná záležitost a jsou k dispozici ve větších městech a turistických centrech. Bohužel je zde častá nehodovost turistů na motorkách. Před tím, než si motorku půjčíte, tak si ji ze všech stran a úhlů vyfoťte. Většina skútrů totiž není pojištěna a v případě nehody po vás v půjčovně budou chtít zaplatit plnou částku motorky. Nehod je tu opravdu hodně, proto si na jízdu oblečte dlouhé kalhoty a pevnou obuv. Dále je důležité mít při jízdě helmu. Thajská policie kontroluje turisty na skútrech, a pokud vás chytí bez helmy, dostanete pokutu. Jezdí se tu vlevo, proto si dávejte pozor při vjezdu na kruhový objezd a při odbočování.

Full Moon Party

Každý úplněk se koná v po celém Thajsku Full Moon Party. Nevětší party najdete na ostrově Koh Phangan, kam většina agentur s výlety nabízí cestu. Dopraví vás tam pomocí speedboatu, což je velmi rychlá loď, která skáče, když najedete na vlnu. Pro ty, co se nechtějí namočit, se doporučuje sedět uvnitř lodi, zatímco ti, kteří mají rádi adrenalin jistě ocení sedět venku na špičce lodi. Vyplatí se vám koupit VIP vstupenku, protože při cestě zpět jdete do lodi přednostně a nemusíte tak čekat na loď, do které se konečně vejdete.
big buddha

Očkování

Při cestování do Thajska se doporučuje očkování proti žloutence typu A+B a břišnímu tyfu. Mezi nejčastější zdravotní obtíže patří střevní problémy, proto si raději přibalte nějaké prášky na bolest žaludku. Žádné očkování není podmínkou, je to spíše doporučení. Hodně turistů jezdí do Thajska bez očkování a ve většině případů žádný problém nenastane.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Related Posts

Za kulinářskými zážitky

Proč navštívit Turecko

Dovolená bez střevních potíží

Algarve – ráj pro romantiky

Trekové výlety do hor: víte, co byste si neměli zapomenout zabalit?

Alpské moře – Bodamské jezero