Pokud se rozhodnete, že budete zařizovat či rekonstruovat dětský pokoj, musíte pracovat především s prostorami, které máte. Nejčastější chybou, kterou rodiče udělají při práci na dětském pokoji, je špatná práce s osvětlením, barvami a doplňky do pokoje. Každý tento faktor výrazně ovlivňuje finální vzhled místnosti a je velmi jednoduché ho jedním z nich nadobro zničit. Jak si tedy poradit s barvou, které osvětlení vybrat a jaké doplňky nakoupit? Čtěte dál a poučte se z chyb ostatních!
první narozeniny

Barva stěn

Vymalování nejvíce ovlivní konečný vzhled pokoje. Pokud je místnost, ve které hodláte dítěti zřídit jeho malé království, malá a úzká, rozhodně nevolte tmavé barvy. Tmavé barva opticky prostory zmenší a vytvoří tak velmi stísněný pocit, který je opravdu nežádoucí. Doporučujeme volit klidnější pastelové barvy, které dítě uklidní, popřípadě nevolit křiklavé a neonové barvy, které obzvláště u hyperaktivních dětí mohou způsobovat problémy. Děti mohou být nesoustředěné, akční, nemusí se jim mezi výraznými barvami dobře žít. Pokud je vaše dítě starší, samozřejmě dejte i na jeho osobní požadavky. Mladému rockerovi nebudete malovat pokoj bílou barvou a vše ladit do lososově růžové až starorůžové.

Osvětlení

Světlo, které v pokoji použijeme, může výrazně ovlivnit celý pocit, který z pokoje budeme ve finále mít. Pokud je místnost krásně světlá, jelikož máte to štěstí, že máte větší okna nebo pokoj na jižní stranu, světla můžete zvolit i méně výkonná a teplé barvy. Pokud máte pokojíček tmavý, investujte do osvětlení. Pokud rekonstruujete pokoj studentovi, doporučuje se minimálně u pracovní plochy použít světla studená až mléčná, která tolik oči člověka neunavují a naopak vytvoří efekt denního světla, který student v jednu ráno nad seminární prací velmi rád uvítá.
dětská lampa

Doplňky

Doplňky samozřejmě volíme podle barev, ve kterých celý pokoj ladíme. Měly by odpovídat věku dítěte, v lepším případě by měly dítě i nějak zabavit či vzdělávat, aby se na ně jen neprášilo. U malých dětí rozhodně nevolíme rozptylující prostředky, spíše se zaměříme na funkčnost a výhody pro nás. Přeci jen má vaše dítko hraček už dost. Studentům můžeme pořídit nástěnné mapy, tabule, projektor, či jednoduché rámečky na fotky s přáteli.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Related Posts

Pomocníci do kuchyně, kteří vám zásadně usnadní život

Není radno do toalety splachovat všechno

Bez příprav to nepůjde

Zabezpečte si váš rodinný dům

Skvělé řešení pro vás

Celoroční i rekreační bydlení