Pokud se rozhodnete, že budete zařizovat či rekonstruovat dětský pokoj, musíte pracovat především s prostorami, které máte. Nejčastější chybou, kterou rodiče udělají při práci na dětském pokoji, je špatná práce s osvětlením, barvami a doplňky do pokoje. Každý tento faktor výrazně ovlivňuje finální vzhled místnosti a je velmi jednoduché ho jedním z nich nadobro zničit. Jak si tedy poradit s barvou, které osvětlení vybrat a jaké doplňky nakoupit? Čtěte dál a poučte se z chyb ostatních!
první narozeniny

Barva stěn

Vymalování nejvíce ovlivní konečný vzhled pokoje. Pokud je místnost, ve které hodláte dítěti zřídit jeho malé království, malá a úzká, rozhodně nevolte tmavé barvy. Tmavé barva opticky prostory zmenší a vytvoří tak velmi stísněný pocit, který je opravdu nežádoucí. Doporučujeme volit klidnější pastelové barvy, které dítě uklidní, popřípadě nevolit křiklavé a neonové barvy, které obzvláště u hyperaktivních dětí mohou způsobovat problémy. Děti mohou být nesoustředěné, akční, nemusí se jim mezi výraznými barvami dobře žít. Pokud je vaše dítě starší, samozřejmě dejte i na jeho osobní požadavky. Mladému rockerovi nebudete malovat pokoj bílou barvou a vše ladit do lososově růžové až starorůžové.

Osvětlení

Světlo, které v pokoji použijeme, může výrazně ovlivnit celý pocit, který z pokoje budeme ve finále mít. Pokud je místnost krásně světlá, jelikož máte to štěstí, že máte větší okna nebo pokoj na jižní stranu, světla můžete zvolit i méně výkonná a teplé barvy. Pokud máte pokojíček tmavý, investujte do osvětlení. Pokud rekonstruujete pokoj studentovi, doporučuje se minimálně u pracovní plochy použít světla studená až mléčná, která tolik oči člověka neunavují a naopak vytvoří efekt denního světla, který student v jednu ráno nad seminární prací velmi rád uvítá.
dětská lampa

Doplňky

Doplňky samozřejmě volíme podle barev, ve kterých celý pokoj ladíme. Měly by odpovídat věku dítěte, v lepším případě by měly dítě i nějak zabavit či vzdělávat, aby se na ně jen neprášilo. U malých dětí rozhodně nevolíme rozptylující prostředky, spíše se zaměříme na funkčnost a výhody pro nás. Přeci jen má vaše dítko hraček už dost. Studentům můžeme pořídit nástěnné mapy, tabule, projektor, či jednoduché rámečky na fotky s přáteli.

Related Posts

Skvělé řešení pro vás

Celoroční i rekreační bydlení

Sny jsou jenom v naší mysli

Sedací souprava se snadným rozkládáním

Americká hypotéka nebankovní

Pesimismus není na místě