Psi sežerou téměř všechno, na co přijdou, a my je v tom kolikrát ještě podporujeme tím, že jim zpestříme jídelníček lidskou stravou, avšak pozor na to, jaký pamlsek zvolíme, aby nebyl nevhodný. Existuje totiž několik potravin, které jsou pro psy smrtelně nebezpečné nebo jim způsobují nepříjemné zdravotní problémy.

dalmatin

Čokoláda, káva či avokádo

Nejrozšířenější mezi lidmi je informace, že psi nesmějí čokoládu. Její časté konzumování způsobuje špatnou funkčnost slinivky a poruchy srdečního rytmu, proto je pro psy smrtelně nebezpečná. Může za to kofein a teobromin, který je v čokoládě obsažen. Rovněž káva obsahuje kofein, který způsobuje křeče, jež mohou vést při smrtelné dávce (100-200 mg/kg) k selhání oběhové soustavy.
Další vysoce toxickou potravinou je avokádo. Obsahuje nebezpečnou látku, která způsobuje dýchací potíže a poškozuje srdce a ostatní tkáně.

čokoláda

Hroznové víno a rozinky

Nikdy nedávejte psům rozinky. Nejmenší počet, který zavinil úmrtí, je 8 kousků rozinek. Příčinou je zřejmě alergická reakce a následné selhání ledvin, které se může projevovat zvracením, nechutenstvím či nadměrným nebo naopak sníženým pitím a močením. Po pozření hroznů může dojít buď k trvalému poškození ledvin, nebo dokonce k uhynutí pejska, proto na hroznové víno pozor.

hrozny

Další nevhodné potraviny

Pozor na vařené kosti, obzvláště ty kuřecí – mohou se štěpit a poškodit pejskovi žaludek. Rovněž česnek, cibule, rajčata či brambory mohou způsobit zdravotní problémy. Sladkosti a ořechy? Nic pro naše čtyřnohé mazlíčky. Nevhodné je pro psy také nadměrně osolené jídlo. Sůl negativně ovlivňuje psí metabolismus. Pokud se chcete vyhnout nadýmání, nedávejte svým pejskům ani houby.
Jak můžete vidět, existuje pro naše psí miláčky celá řada nevhodných a nebezpečných potravin, proto se k nim nechovejme, jako by to byly popelnice a jejich úkolem bylo dojídání zbytků.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Related Posts

Když je pomoc vzájemná

Velryby jsou bývalí sudokopytníci

Bobr – velký hlodavec a stavitel

JEN CO POMYSLÍM NA SLOVO „VEŠ“, ZAČÍNÁ MĚ SVĚDIT HLAVA

Opeření návštěvníci

Táto MÁMO, sežeň štěně