Turecko je zemí, kam každoročně jezdilo mnoho turistů hledat krásnou přírodu, písčité pláže a poklidnou mořskou hladinu. V současné době lidé více uvažují, jestli nebude pro ně pobyt v této zemi riskantní. Bezpečnostní situace se den ze dne mění, a tak nelze rozpoznat, která destinace bude právě tou nejbezpečnější.
chrám artemis

§  Mohu vás ubezpečit, že Ministerstvo zahraničních věcí České republiky neustále sleduje vývoj politických událostí ve světě a pokud by někde hrozilo nebezpečí, určitě by své občany informovalo.
Nejprve se tedy podívejte, jestli je momentálně vše v pořádku a pak si pojďte povědět, jaké jsou důvody tuto zemi navštívit.
o   Na východě Turecka se nachází nejslavnější hora světa – Ararat. Právě zde měla přirazit bájná Noemova archa.
o   V Turecku můžete spatřit hned dva divy světa – Artemidin chrám a Mauzoleum v Halikarnasu.
–         Je však škoda, že obě stavby byly v minulosti dost poškozeny.
chrám artemis

Konstantinopol

Každý návštěvník Turecka, který navštívil Konstantinopol, vám určitě potvrdí, že ho nesmíte vynechat. Konstantinopol nebo také Istanbul je bránou Orientu. Město má skoro patnáct milionů obyvatel a velký počet pamětihodností.
·         K těm nejzajímavějším patří Konstantinův sloup, který je také nejstarší památkou tohoto města. Sloup měl na svém vrcholu pozlacenou sochu císaře Konstantina, který tu zpodobňoval boha Apollona. Sloup byl vysoký padesát metrů. Po zásahu bleskem byla socha poničena a už můžeme spatřit jen samotný sloup.
Pro turisty může být velkým překvapením nejen vysoký sloup, ale také docela vysoké ceny v restauracích. Pro jednoho strávníka tu vyjde oběd na našich pět set korun. Na tureckých tržnicích si můžete vyzkoušet jednu místní specialitu, kterou je smlouvání.
–         Pokud si myslíte, že je to ponižující, tak na to zapomeňte.
–         Jestliže nebudete smlouvat, prodejce urazíte.
–         Je to prostě taková hra.
 

Related Posts

Za kulinářskými zážitky

Dovolená bez střevních potíží

Algarve – ráj pro romantiky

Trekové výlety do hor: víte, co byste si neměli zapomenout zabalit?

Alpské moře – Bodamské jezero

Hurá na dovolenou? Vezměte kola s sebou!