Poštovní obálky z tvrdého papírového kartonu jsou již řadu let tradičním balicím materiálem pro odesílání zásilek typu dokumentů a různých drobností, které by neměly být přehýbány, ale zároveň je není nutné balit do velkých krabic.

štos časopisů

Proč dát přednost tvrdému papírovému kartonu

Obsah se nepřelomí – v současné době se poštovní balíková přeprava orientuje na rozměry zásilek, nikoli na hmotnost. Podle rozměru krabice se pak odvíjí i cena za tuto službu. Jestliže chcete odeslat například knihu, kalendář, DVD médium a podobné předměty menší velikosti, nemusíte je hned balit do velkých krabic, ale stačí využít pevný papírový karton v podobě obálky (nejčastěji formátu A3 nebo A4). Materiál je dostatečně pevný natolik, aby ochránil i křehčí předměty, které byste museli v krabici balit do bublinkové fólie. Výhodou tohoto řešení je pochopitelně mnohem nižší cena za přepravu.

Variabilní rozměry včetně tloušťky – mnoho poštovních zásilek při balení ztroskotá na tloušťce (výšce) obálek. Musí se pak kvůli tomu využít papírová krabice a zbytečně se pak navyšují rozměry, a tím pádem i cena balíku. Přitom stačí docela obyčejná kartonová obálka http://www.2pack.cz/krabice-kartony/klopove-krabice-3vvl/delka-100-299mm/kartonova-krabice-z-trivrstve-lepenky-200x150x100mm, ty se vyrábí ve variabilních výškách a lze do nich snadno umístit například textil, knihy, tištěné vícestránkové dokumenty, prospekty atp. A jestliže zásilku vložíte do uzavíratelného zip sáčku a teprve pak do kartonové obálky, máte takříkajíc jistotu, že dojde nepoškozená a chráněná před všemi povětrnostními vlivy.

balíky časopisů

Tradiční recyklovatelný materiál – papír je nejlépe recyklovatelná druhotná surovina a především není nutné kvůli jeho výrobě primárně využívat ropné deriváty, jako je tomu u plastů. Je šetrnější pro životní prostředí i tehdy, skončí-li ve spalovnách nebo na skládce komunálního odpadu, kde se rychleji rozloží, a nepředstavuje ani žádné riziko kontaminace pro spodní vody a ovzduší.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Related Posts

Krabičkové diety vs. Saláty z Francie

Znáte správný význam slova positioning?

Vybírejme přepravce s rozvahou

Co když se na vás podepsal syndrom vyhoření?

Efektivní spravování kontaktů

Podnikání na mateřské