Nejlepší na tom všem je, že když budete podnikat na rodičovské dovolené, nepřijdete o žádné dávky, o příspěvky a můžete si vydělat kolik chcete. Nejen, že si můžete přivydělávat u současného zaměstnavatele, pokud ho máte, můžete také pracovat u úplně jiného zaměstnavatele. Nebo začít podnikat.

Pokud je žena podnikavá, je na rodičovské ten nejlepší čas. Dostává totiž nějaké dávky, a tak není na výdělku z podnikání naplno závislá, přitom se může učit a pomalu do světa podnikání takzvaně vplouvat. Při tom všem ale samozřejmě platí, že se žena musí naplno věnovat svému dítěti, se kterým je na rodičovské dovolené.

Když potřebuji více času

Čas je občas proti nám, a tak i když jste s malým dítětem doma a chcete podnikat, potřebujete prostě nějaký čas jen na podnikání. Neodcházet od něj, nemuset mezi každou napsanou větou na počítači odcházet podávat dítěti hračku nebo vařit nový čaj. V tom případě je pak nutné si zajistit hlídání, a to do dvou let dítěte osobou zletilou, které důvěřujeme. Od dvou let věku dítěte je pak možné jej umístit do školky.

Na zdravotní pojišťovně, sociálce a živnostenském úřadě a úřadě finančním pak je samozřejmě zapotřebí vyjednat vše potřebné ke své podnikatelské činnosti.

Každopádně jde spíše o to, že podnikat na rodičovské dovolené možné je a je to pro ženu, která je v této době poměrně dost odříznutá od dění, od pracujících lidí a podobně, velkou šancí právě v této době.
Problém by snad mohl pouze nastat, pokud by žena chtěla začít podnikat ve stejném oboru, jako se pohybuje její zaměstnavatel. V tom případě je nutné požádat ho o souhlas nebo vyhotovení čestného prohlášení. Vždy je ale potřeba se se zaměstnavatelem domluvit na postupu.

Ať už se rozhodnete o jakoukoli podnikatelskou činnost, bude to na mateřské nebo třeba po ní, nezapomeňte, že to děláte pro sebe, případně jste také příkladem svým dětem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Related Posts

Krabičkové diety vs. Saláty z Francie

Znáte správný význam slova positioning?

Vybírejme přepravce s rozvahou

Co když se na vás podepsal syndrom vyhoření?

Efektivní spravování kontaktů

Co je to vlastně podnikání