V domácnosti platí, že skoro všechno, co se dá vychodit nebo vysypat do koše, se dá také vysypat do toalety a spláchnout. Ale některé věci by v míse neměly co dělat. Které to jsou a jakým věcem bychom se měli při vyhazování vyhýbat? Poradíme vám, co je vhodné spláchnout a co naopak nikoliv.
toaleta v koupelně
–          Vlhčené ubrousky do mísy nepatří
Ačkoliv by se mohlo na pohled zdát, že vlhčené ubrousky nejsou odlišné od toaletního papíru, opak je pravdou. Jsou z jiného materiálu, hůře se rozkládají, a navíc je jejich konzistence pevná, takže se snadno zachytí o trubky, kde potom může způsobit hotovou katastrofu. Když se trubky ucpou, může se stát, že zaviní nějakou nehodu, protržení trubek nebo ucpání.
Pamatujte proto, že dětské vlhčené ubrousky vždycky patří do koše.

–          Kondomy
Latex není vhodná látka k tomu, aby byla spláchnuta. Může vést k ucpání vodovodních trubek nebo k ucpání odpadu. PVC a plasty se v přírodě nerozkládají.

–          Vlasy
Pokud někde v domácnosti najdete chomáč vlasů nebo chlupů, pamatujte, že do odpadních vod nepatří, a to jak do odtoku vody, nebo do toaletní mísy. Vlasy se nerozkládají v přírodě, navíc mohou snadno vést k poškození trubek.

–          Léky nebo chemické látky
Nejenom že se v přírodě nerozloží, ale s některými chemikáliemi si nedokáží poradit ani čističky vody. Proto byste neměli léky, jako jsou antibiotika, vhazovat do záchodové mísy. Také hormonální antikoncepce má na životní prostředí neblahý vliv. Dokonce také prášky proti bolesti a jiná analgetika obsahují látky, které by neměly být vypuštěny do živé přírody. Ani s těmi si čistička odpadních vod neporadí.
toaleta s umyvadlem
–          Kočičí záchod nebo písek
Žádná takto tvrdá hmota do toalety nepatří. Jednak proto, že pokud se do něj nalije voda, ztvrdne a stane se z něj hrudka, a jednak proto, že ucpává vodovodní trubky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Related Posts

Pomocníci do kuchyně, kteří vám zásadně usnadní život

Dětské království

Bez příprav to nepůjde

Zabezpečte si váš rodinný dům

Skvělé řešení pro vás

Celoroční i rekreační bydlení