beautifull-skin336x280.jpg

V domácnosti platí, že skoro všechno, co se dá vychodit nebo vysypat do koše, se dá také vysypat do toalety a spláchnout. Ale některé věci by v míse neměly co dělat. Které to jsou a jakým věcem bychom se měli při vyhazování vyhýbat? Poradíme vám, co je vhodné spláchnout a co naopak nikoliv.
toaleta v koupelně
–          Vlhčené ubrousky do mísy nepatří
Ačkoliv by se mohlo na pohled zdát, že vlhčené ubrousky nejsou odlišné od toaletního papíru, opak je pravdou. Jsou z jiného materiálu, hůře se rozkládají, a navíc je jejich konzistence pevná, takže se snadno zachytí o trubky, kde potom může způsobit hotovou katastrofu. Když se trubky ucpou, může se stát, že zaviní nějakou nehodu, protržení trubek nebo ucpání.
Pamatujte proto, že dětské vlhčené ubrousky vždycky patří do koše.

–          Kondomy
Latex není vhodná látka k tomu, aby byla spláchnuta. Může vést k ucpání vodovodních trubek nebo k ucpání odpadu. PVC a plasty se v přírodě nerozkládají.

–          Vlasy
Pokud někde v domácnosti najdete chomáč vlasů nebo chlupů, pamatujte, že do odpadních vod nepatří, a to jak do odtoku vody, nebo do toaletní mísy. Vlasy se nerozkládají v přírodě, navíc mohou snadno vést k poškození trubek.

Related Posts

Místo pro blízké osoby

Zařiďte si novou kuchyň na míru

Sny jsou jenom v naší mysli

Pomáhají lidem

Zase vás čeká stěhování

Pesimismus není na místě