Oberbank, rakouský poskytovatel bankovních služeb funguje v České republice již od roku 2004. V současnosti má v Česku dvacet jedna poboček a další čtyři pobočky se chystá v následujících letech otevřít v oblasti Prahy, Ostravy a Brna. V roce 2018 se tak ovšem nestane. Letos se firma soustředí na expandování do Německa, a to do oblasti Bádenska-Württemberska a Saska. Celkem v Německu otevře osm nových poboček. Jak si to mohou dovolit? Díky zvyšování zisků.
rostlinka na mincích.jpg 

Osm let na vzestupu

Podle slov člena představenstva společnosti,Josefa Weissla, je firma na finančním i popularizačním vzestupu již od roku 2009, a to díky realizaci růstové strategie. Zisky se jim zvyšují o 11,2 procenta ročně a v roce 2017 jejich zisk stoupl o celou desetinu na neuvěřitelných 200,5 milionu eur, což je v přepočtu asi 5,1 miliardy korun.
manažerský plán.jpg 
Největší faktor úspěchu tohoto rakouského poskytovatele finančních služeb? Zaručeně jejich klienti. Základem jejich marketingu je doporučování banky novým klientům prostřednictvím klientů stávajících. Díky tomu mají v současnosti asi osmnáct tisíc klientů.
 
V roce 2017 se zisky zvýšily především díky prudkému nárůstu úvěrů, v loňském roce měli také nejnižší náklady na rizika, bance se také zvýšil objem spravovaných finančních prostředků klientů ve všech oblastech a zároveň zrušili málo výdělečné pobočky a otevřeli nové pobočky na místech, kde je předpoklad pro vyšší ziskovost.
 
Může se pouze domnívat, zda zisky Oberbank porostou jako dosud. Vzhledem k jejich expanzi do Německa a současnému působení v Německu, Rakousku, Čechách a Maďarsku to lze předpokládat. Na začátku roku 2019 se o tom přesvědčíme.
 

Úspěšný rok 2017 pro všechny banky i spořitelny

Loňský rok byl pro finanční ústavy v Čechách velice výnosný na obecné rovině. Loni bankám a spořitelnám vzrostl čistý zisk meziročně o dvě miliardy na celých 75,9 miliardy korun. Bilanční suma přesáhla sedm bilionů korun a ke konci roku 2017 v Čechách působilo na 47 českých bank, poboček zahraničních bank a také stavebních spořitelen. Tyto informace vyplývají z údajů České národní banky.

Related Posts

Hospodářský výsledek

Nejrychleji rostoucí ekonomika Evropské unie

Je potřeba mít osobní rozpočet?

Ekonomika v rámci růstu důchodového věku

Skvělé řešení situace

Jak se bere půjčka?