Madeira oplývá hlavně přírodními krásami, ale má co nabídnout i požitkářům, kteří se rádi dobře najedí a napijí. Můžete si odtud odvézt i nejeden suvenýr, který pak doma můžete ochutnávat společně s přáteli a vzpomínat na krásnou dovolenou. Zavítejte rozhodně do některé z místních restaurací, kde si hlavně navečer vychutnáte krásnou atmosféru, často také úžasný výhled na moře a hlavně různé delikatesy, které se zde podávají. Sice budete muset sáhnout trochu hlouběji do své peněženky, ale určitě vás to nezruinuje a jste přeci na dovolené. To se s nějakými těmi výdaji počítá. Večer pak můžete završit v některém z mnoha barů a ochutnat některý z věhlasných alkoholických nápojů, které se zde nabízejí.
trh s exotickým ovocem
Přes den zajděte na tržnici ve Funchalu, kde budete moci obdivovat, ochutnávat a nakupovat nejrozličnější druhy ovoce, některé zajisté i pro vás neznámé a také na rybím trhu si můžete prohlédnout, co vám večer přistane na talíři.
ryby v ledu

Typické nápoje

·         Madeirské víno
Je to dezertní víno, které se podává jako aperitiv nebo digestiv, podle toho, zda je to sušší nebo sladší typ. Je známé po celém světě, podobně jako portské víno. Ve Funchalu můžete navštívit jeho muzeum, kde vás seznámí s historií, výrobou a dají ochutnat různé druhy, které můžete pak i zakoupit.
·         Poncha
Alkoholický koktejl, jehož základem je pálenka z cukrové třtiny, med a šťáva z citrónu. V každém baru můžete ale ochutnat trochu jiný druh, příprava a poměr, ve kterém ingredience míchá, je na barmanovi. Můžete ochutnat i ponchu s maracujou, mandarinkou nebo pomerančem.
·         Ginjinha
Nápoj na způsob naší griotky, často podávaný jako digestiv.
·         Coral
Místní pivo, které vůbec nechutná špatně.
rybí trh

Typické pokrmy

·         Ryby a mořské plody
Ryba nevábného vzhledu, ale výborné chuti, typická právě pro Madeiru je Espada. Dát si můžete i tuňáka, mečouna nebo kuželníky. A samozřejmě spoustu jiných druhů.
·         Ovoce
·         Madeirský chléb
·         Hovězí špíz

Related Posts

Proč navštívit Turecko

Dovolená bez střevních potíží

Algarve – ráj pro romantiky

Trekové výlety do hor: víte, co byste si neměli zapomenout zabalit?

Alpské moře – Bodamské jezero

Hurá na dovolenou? Vezměte kola s sebou!