Pokud nechcete strávit velkou část života v kuchyni, ale přesto rádi vaříte, nebojte se využít moderních pomocníků, které vám práci notně usnadní.
židlička pro mimčo
Pomocníci pro přípravu jídel
Při přípravě jídla si můžeme usnadnit práci a ušetřit čas využitím několika moderních pomůcek. Trh s pomůckami pro vaření je v současné době přeplněn spoustou robotů, mixérů, šlehačů, parních hrnců a dalších pomocníků do kuchyně. Které z nich vám ušetří čas a nepřidělá víc práce?
·         Mixéry – výborný pomocník především pro přípravu omáček, krémových polévek a dětské stravy. Konec zdlouhavého pasírování zeleniny do svíčkové omáčky.
·         Robot – multifunkční robot může obsahovat spoustu funkcí, od šlehání, mixování, strouhání, krouhání, odšťavňování až po mlýnek na maso a hnětač kynutých těst. Pokud je robot opravdu kvalitně a dobře udělaný, ušetří vám jak čas, tak práci. Nevýhodou robotů je náročnost na prostor.
·         Pomalý hrnec – vaří v podstatě sám. Do pomalého hrnce dáte suroviny a necháte je pomalu (už z podstaty názvu) vařit. Jídlo se uvaří samo v jednom hrnci a nemusíte jej vůbec hlídat, prostě nastavíte teplotu a čas a počkáte, až bude hotovo.
·         Parní hrnec – pokud rádi připravujete pokrmy na páře, pak je pro vás tím pravým přístrojem právě parní hrnec. Vaření v parním hrnci zachovává více vitamínů ve stravě a upravuje ji šetrně.
kuchyňský robot
Pomocníci pro úklid
Úklid kuchyně může být zdlouhavá a nudná záležitost, i zde však máme několik možností jak si ji usnadnit.
·         Myčka – asi největším pomocníkem při úklidu kuchyně je myčka nádobí. Ta dokáže ušetřit nejen čas a energii vám, ale také pomáhá životnímu prostředí menší spotřebou vody.
·         Úklidové prostředky – na úklid povrchů a sporáku si můžeme vybrat z velkého množství čisticích prostředků. Ten nejlepší si samozřejmě musíte najít sami, každému vyhovuje jiný prostředek, jiná vůně, jiný způsob čištění. Vždy však platí, že bychom v kuchyni, především na povrchy kde se pracuje s potravinami, mělo používat co nejméně chemických prostředků. Mnohdy postačí obyčejná jedlá soda a ocet.

Related Posts

Místo pro blízké osoby

Dětské království

Není radno do toalety splachovat všechno

Bez příprav to nepůjde

Zabezpečte si váš rodinný dům

Pesimismus není na místě