Pokud nechcete strávit velkou část života v kuchyni, ale přesto rádi vaříte, nebojte se využít moderních pomocníků, které vám práci notně usnadní.
židlička pro mimčo
Pomocníci pro přípravu jídel
Při přípravě jídla si můžeme usnadnit práci a ušetřit čas využitím několika moderních pomůcek. Trh s pomůckami pro vaření je v současné době přeplněn spoustou robotů, mixérů, šlehačů, parních hrnců a dalších pomocníků do kuchyně. Které z nich vám ušetří čas a nepřidělá víc práce?
·         Mixéry – výborný pomocník především pro přípravu omáček, krémových polévek a dětské stravy. Konec zdlouhavého pasírování zeleniny do svíčkové omáčky.
·         Robot – multifunkční robot může obsahovat spoustu funkcí, od šlehání, mixování, strouhání, krouhání, odšťavňování až po mlýnek na maso a hnětač kynutých těst. Pokud je robot opravdu kvalitně a dobře udělaný, ušetří vám jak čas, tak práci. Nevýhodou robotů je náročnost na prostor.
·         Pomalý hrnec – vaří v podstatě sám. Do pomalého hrnce dáte suroviny a necháte je pomalu (už z podstaty názvu) vařit. Jídlo se uvaří samo v jednom hrnci a nemusíte jej vůbec hlídat, prostě nastavíte teplotu a čas a počkáte, až bude hotovo.
·         Parní hrnec – pokud rádi připravujete pokrmy na páře, pak je pro vás tím pravým přístrojem právě parní hrnec. Vaření v parním hrnci zachovává více vitamínů ve stravě a upravuje ji šetrně.
kuchyňský robot
Pomocníci pro úklid
Úklid kuchyně může být zdlouhavá a nudná záležitost, i zde však máme několik možností jak si ji usnadnit.
·         Myčka – asi největším pomocníkem při úklidu kuchyně je myčka nádobí. Ta dokáže ušetřit nejen čas a energii vám, ale také pomáhá životnímu prostředí menší spotřebou vody.
·         Úklidové prostředky – na úklid povrchů a sporáku si můžeme vybrat z velkého množství čisticích prostředků. Ten nejlepší si samozřejmě musíte najít sami, každému vyhovuje jiný prostředek, jiná vůně, jiný způsob čištění. Vždy však platí, že bychom v kuchyni, především na povrchy kde se pracuje s potravinami, mělo používat co nejméně chemických prostředků. Mnohdy postačí obyčejná jedlá soda a ocet.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Related Posts

Dětské království

Není radno do toalety splachovat všechno

Bez příprav to nepůjde

Zabezpečte si váš rodinný dům

Skvělé řešení pro vás

Celoroční i rekreační bydlení