.


Vrtačka je u většiny hobby kutilů nepostradatelným nářadím. Potřebujeme vyvrtat díru na pověšení obrazu nebo jiných maličkostí, sáhneme samozřejmě po vrtačce. Podle toho, na jakou práci si troufneme, vybereme také vhodnou vrtačku. Kutil s menšími ambicemi sáhne po jednodušším hobby přístroji, více zdatný řemeslník si pravděpodobně vybere vrtačku kvalitnější a silnější.
vrták vrtačky

Většinou všichni známe vrtačky elektrické a akumulátorové. Tím, ale nabídka rozhodně nekončí. Další typy vrtaček jsou stolní, sloupové, magnetické a radiální. Některé z uvedených vrtaček doma asi nejspíš nevyužijete, některé vám naopak mohou být užitečným pomocníkem.

Nejčastěji používané vrtačky pro hobby kutily jsou akumulátorové vrtačky. Podle použití materiálu, který potřebujete zpracovat, zvolte vrtačku příklepovou nebo bez příklepu.
aku šroubovák

Příklepová vrtačka se stane vaším dobrým pomocníkem https://www.petrpik.cz/vybirame-vrtacku.

Akumulátorové vrtačky vám usnadní práci všude tam, kde není přístupný elektrický proud, využít je tedy můžete prakticky kdekoliv. Kvalitní aku vrtačky bývají vybaveny praktickými funkcemi, jako je nastavení několika poloh momentu, samosvorné klíčidlo, elektronická brzda, pravý i levý chod nebo integrované diodové světlo pro osvětlení na tmavých místech. Pokud se chystáte vrtat do panelu nebo jiných odolných materiálů, měli byste sáhnout po vrtačce s příklepem.

Výhodou hobby vrtaček je snadná a velmi jednoduchá manipulace. Tyto bezpečné vrtačky zvládnou bez problémů obsluhovat i ženy.

Využití u kutilů najdou i velmi šikovné úhlové vrtačky, které nám umožní vrtat ve špatně přístupných místech, třeba v šuplíku. Se zapuštěným sklíčidlem a malým rozměrem za roh se vejdou všude. Úhlové vrtačky, které mají pravý a levý chod můžete použít i jako šroubovák.

Ergonomická a tvarovaná rukojeť vám bude při vrtání pohodlná.

Jak se vyznat ve vrtačkách
3.3 (65%)4
.

Related Posts

Vše si můžete usnadnit

Využijte originálního produktu

Někdy to prostě nejde

Posilování dětské imunity: Víte, jak na to?

Pro svou krásu bychom udělaly vše!

Módní záležitost i každodenní nutnost