Domácí klíčení se těší oprávněně značné popularitě. Už kdysi dávno bylo oblíbené domácí klíčení, avšak sortiment nabídky byl poměrně chudý. Dnes lze zakoupit různá semena na klíčení. Podstatné je, aby byla semena ke klíčení zakoupena u renomovaného prodejce, kde máte záruku správné jakosti.
jídlo fazolové klíčky

Domácí pěstování klíčků je velmi snadnou a především levnou záležitostí. Zároveň dodáte tělu veškeré potřebné látky a živiny, které neobsahuje ani veškerá zelenina. Prioritou je, že takto můžete regulérně zásobovat tělo prospěšnými látkami a vitamíny po celý rok. Nejste limitováni úrodou zeleniny či ovoce.
rozvoj klíčky
Co je zapotřebí k domácímu pěstování?

Základní element tvoří nádoba neboli vhodná miska na klíčení. V tomto směru je nejlepší variantou tzv. biomiska, která funguje na principu, kdy voda protéká do spodní misky, tudíž je zde eliminace vzniku plísně. A jelikož se skládá hned z několika misek, lze tak pěstovat klíčky z různých semen a zároveň i mít neustálý přísun.

Pozitivní je, že tato miska vypadá dobře i po designové stránce. Lze ji umístit prakticky kamkoli, ať už na kuchyňskou linku, za okono, na balkon apod. Výhodou je i velmi snadná údržba a dlouhá životnost.

Využití klíčků v kuchyni

Prioritou je, že díky domácímu pěstování máte klíčky v bio kvalitě. Pro zachování veškerých látek a vitamínů je vhodné konzumovat čerstvé klíčky. Můžete si tak klíčky nasypat na pečivo, přidat do jogurtu, do míchaných vajíček na snídani apod.

Co se týče teplé kuchyně, tak je lepší alternativou uchování klíčků i zde v čerstvém stavu. Je tak lepší je nasypat již do hotového a tepelně zpracovaného pokrmu. Můžete je použít jako zdobení do polévky, nasypat je na rizoto, zapečené těstoviny, ozdobit jimi maso, nasypat je na brambory apod. Mnohostranné využití je jejich silnou stránkou.
příloha ředkev klíčky
Doporučená denní dávka

Avšak i zde platí, že všeho s mírou. Přestože se jedná o zdroj cenných a důležitých látek i vitamínů, je třeba mít na paměti, že by se měla dodržet optimální denní dávka. Což odpovídá zhruba jedné hrsti dlaně. Konzumace ve vyšším množství by naopak mohla mít negativní vliv.

Related Posts

Účinky česneku na naše zdraví

Nakupování přes internet

Webové stránky pro seniory

Jak se stravovat, když trpíte zvětšenou prostatou? Čemu byste se rozhodně měli vyvarovat?

Zapomeňte na letní tropická vedra

Praktické bedny