Jestliže chceme předejít tomu, aby bylo naše dítko nemocné, je velmi důležité posilovat jeho imunitu. Ptáte se, jak? Je to velmi jednoduché.
Imunitní systém ve skvělé formě je opravdu důležitý a to nejen pro naše zdraví. Díky němu se dokážeme bránit všem různým virům nebo bakteriím. Přemýšleli jste někdy nad tím, jak jej posílit?
dívka v přírodě
Pokud je vaše dítko ještě malé, jako základ stravy je pro něj mateřské mléko. Dětský organismus můžete ale začít posilovat již ve formě kapek. A to konkrétně vitamínem D3.
Pokud už je ale vaše ratolest větší, pomůže vám pár těchto rad.
Co takhle trošku pozměnit jídelníček? Velmi důležitým základem je velké množství ovoce, zeleniny, celozrnného pečiva, luštěnin a mnohé další.
Slyšeli jste někdy o Rakytníku? Jedná se o velmi významný zdroj vitamínů A, C, E. Můžete jej sehnat ve dvou formách a to ve formě sirupu nebo šťávy.

Velmi dobré jsou také bylinky. Říká vám něco Echinacea? Divili byste se, co tahle rostlinka dokáže udělat s vašim organismem. Nejvhodnější je ve formě čaje.
Bylo by dobré z vaší strany podporovat i otužování. Určitě nějaká ta procházka nikomu neuškodí. Co je ale velmi důležité, je dítě opravdu pořádně oblékat, aby mu nebyla zima a neprochladlo tak.
Je dobré ale myslet i na teplotu v místnostech. Nikdy by neměly v období zimy přesáhnout 22 stupňů. Je důležité dbát na to, aby v místnosti nebyl suchý vzduch, který často dráždí náš krk.
dítě s matkou
Velký vliv na naši imunitu má ale i stres a únava. Je důležité dbát na to, aby bylo dítě vždy odpočaté. Snažte se, aby ráno do školky nebo školy odcházelo vyspané a s dobrou náladou.
Často se ale dítěte ptejte, kolik toho vypilo. Dodržovat pitný režim je také velmi důležitou součástí. Ideální je voda, nebo pokud je chladněji, pak nějaký ten čajík v termosce. Pitný režim by ale za den neměl přesáhnout dva a půl litru.

Pokud byste se chtěli dozvědět ještě více informací, zkuste navštívit .

Related Posts

Blíží se čas k výrobě marmelád

Jak se vyznat ve vrtačkách

Kosmetické výrobky: přírodní oleje

Máme to doma každý

Výrobky bez éček

Proč zrovna keramika