Uvedu zde několik nejznámějších přepravců, včetně zkušeností s většinou z nich. Je samozřejmé, že každý má jiné nároky a proto jsou tyto informace hodně relativní. I přístup společností se vyvíjí, nicméně obecně platí asi toto.
balík s padákem
PPL – velice SPOLEHLIVÁ, má kvalitní vozy a nestřídá řidiče tak často jako ostatní, cenově trochu dražší, při větším objemu balíků nabízí slevy v procentech, ale je třeba dodržet smluvený počet zásilek. Při reklamacích je nutno počítat s tím, že nevyplácí celou částku při rozbití. Dodává vlastní štítky k vypsání.

GEIS – spolehlivá, poměrně přístupná, reklamace pomalé, ale celkem bez problémů. Při individuálním jednání opět možné slevy a to dosti výrazné, ovšem opět při garanci velkého počtu balíků. Štítky má již vytištěné, ale můžete tisknout i sami. Reklamuje víceméně ochotně.
dáreček s mašlí
IN TIME – mírně nespolehlivá, ale při sjednání přes prostředníka velice levná. Reklamace jednoduché, při správném způsobu balení vyřizuje zcela bez problémů. Možnost přepravy do 30 kg za nízkou jednotnou cenu. Nutno vlastnit tiskárnu, štítky si tisknete sami.

GLS – poměrně spolehlivá, velice zajímavé ceny zejména u balíků do zahraničí. Štítky dodává již vytištěné.

DPD – nepříliš spolehlivá, hodně poplatků k základní ceně, obstarožní vozový park.

Česká pošta – vhodná spíše pro malé a listovní zásilky, malé zásilky do zahraničí – tj. do 2 kg, balíky do ruky snad jen se zákaznickou kartou, ale i tak drahé.
Dále jsou ve hře i další společnosti, ty jsou však pro malého živnostníka nevýhodné.
Je dobré se přihlásit u nějakého zprostředkovatele a vymámit slevy. Třeba společnost Balíkonoš sdružuje více společností a velice dobře se s ní spolupracuje.
Do zahraničí je také někdy výhodné zasílat přes Poštu bez hranic.
letecké společnosti
TAKŽE. NEŽ SE NĚKOMU UPÍŠETE, POPTEJTE SE JEDNOHO PO DRUHÉM. PRO MALÉ ŽIVNOSTNÍKY S NEPRAVIDELNÝMI ODBĚRY SE VYPLATÍ ZPROSTŘEDKOVATEL.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Related Posts

Krabičkové diety vs. Saláty z Francie

Znáte správný význam slova positioning?

Co když se na vás podepsal syndrom vyhoření?

Efektivní spravování kontaktů

Podnikání na mateřské

Co je to vlastně podnikání