Bodamské jezero je se svojí rozlohou 536 km2 druhé největší jezero v Alpách. Je 63,3 km dlouhé a maximálně 14 km široké. Dosahuje hloubky 254 M. Leží na rozhraní tří států: Německa, Rakouska a Švýcarska. Okružní plavba lodí po Bodamském jezeře je skvělý celodenní výlet. Existuje několik tras, nejznámější je Kostnice – Mainau – Meersbur – Friedrichshafen – Lindau a zpět.
 

Za poznáním i odpočinkem

 
Kostnice je známá především svým spojením s Janem Husem, který zde byl v rámci probíhajícího koncilu v roce 1415 upálen. V Husově ulici v historickém centru se nachází Husův dům, který si zdarma můžete prohlédnout.
Kostnice je městem s velmi zachovalým historickým centrem a malebnými uličkami a budovami. Nachází se přímo na hranici se Švýcarskem na řece Rýnu, která protéká Bodamským jezerem. Relaxovat můžete i procházkami na promenádě nebo v termálním koupališti.
 
Mainau neboli květinový ostrov patří potomkům šlechtické rodiny Bernadotte. Základy květinovému ostrovu byly dány bádenským velkoknížetem Fridrichem I. již na začátku 20. století, kdy jej využíval jako své letní sídlo. Na Mainau určitě stojí navštívit Palmenhaus – palmový dům s tropickými stromy a rostlinami Schmetter-lingaus – motýlí pavilon.
 
Rozhodně se zastavte ve městě Meersburgu, které je krásným historickým centrem s hradem tyčícím se nad městem, přístavem a promenádou. Nad městem se nacházení vinice a zdejší meersburgská vína patří mezi nejlepší v regionu, a proto musíte navštívit některý zdejší sklípek.
 
Kolem jezera je vybudována stezka jak pro pěší, tak pro cyklisty a lidi na kolečkových bruslích. Trasy jsou vhodné pro zkušené cyklisty i pro rodiny s dětmi, protože celý region je plochý a převýšení je minimální. Kus cesty lze absolvovat i vlakem.
 

Gastronomie

 
Nejtypičtější v bodamském regionu je opečená bílá klobása s chlebem, bílý losos z Bodamského jezera, preclíky s mákem a solí a sýrové špecle. Tradiční vinobraní kolem jezera jsou vždy slavnostní s hudbou a spoustou místních specialit. Užijte si příjemných restaurací a kaváren. Klidné prostředí této oblasti je ideální pro odpočinek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Related Posts

Za kulinářskými zážitky

Proč navštívit Turecko

Dovolená bez střevních potíží

Algarve – ráj pro romantiky

Trekové výlety do hor: víte, co byste si neměli zapomenout zabalit?

Hurá na dovolenou? Vezměte kola s sebou!