Mnoho lidí má na dovolené obavu z nežádoucích zdravotní problémů. Zvláště exotické země nám mohou přinést nějaké nepříjemné překvapení v podobě například průjmového onemocnění. V tomto případě platí především prevence. Základem je dodržování několika základních pravidel.
bolest břicha
1)      Dbát úzkostlivě na hygienu– u dospělých snad není ani nutné zdůrazňovat, že se mají ruce mýt po každém použití toalety a automaticky také před jídlem. Tyto zásady tedy zopakujeme hlavně dětem. Na co ale někdy zapomínají i dospělí je to, že mohou získat některé z onemocnění například neumytým ovocem. Přesto, že si pomeranč, mandarinku a jiné druhy ovoce loupeme, předtím je určitě umyjeme. A po oloupání uděláme totéž. Není totiž vyloučeno, že bychom přenesli nákazu ze slupky na vnitřní plod.
2)      Vyhýbat se jídlům, u nichž nemáte jistotu jejich čerstvosti– zejména v pouličních stáncích může být některé maso nedopečené. Hlavně v sezóně, kdy každý prodejce chvátá, aby uspokojil co nejvíce zákazníků. Jestli jim způsobí neplechu v zažívacím traktu, určitě neřeší.
3)      Pijte jen kvalitní vodu.Průvodci, kteří se zaměřují na zahraniční dovolenou, každoročně varují před používáním jiné vody nežli balené. Zvláště v exotických destinacích. My, Evropané, máme poněkud sníženou imunitu. A to, co nevadí místním, může nám způsobit nemalé potíže. Vynechte raději i kostky ledu na zchlazení nápoje v restauraci. Nevíte, z kterého okapu vodu nabrali. Nepít vodu z vodovodního kohoutku se doporučuje pro jistotu poslední dobou i na českých dovolených.
řezník při porcování

Přesto, že budete dodržovat všechny tyto zásady, je určitě dobré mít s sebou probiotika, která vám na cestách mohou pomoci. Stačí zajít do nejbližší lékárny, kde vám rádi poradí a pomohou.
·        Přípravky s mléčnou bakterií vám harmonizují zažívání a v případě střevních potíží zkrátí jejich trvání.

Related Posts

Za kulinářskými zážitky

Proč navštívit Turecko

Algarve – ráj pro romantiky

Trekové výlety do hor: víte, co byste si neměli zapomenout zabalit?

Alpské moře – Bodamské jezero

Hurá na dovolenou? Vezměte kola s sebou!