Co je zbytečné a co se vám naopak bude velice hodit? Jakou velikost batohu byste měli zvolit pro výlet na víkend pod stan, a jak se zabalit, pokud se chystáte přespávat v chatách cestou po horách? Máme pro vás připraveno několik rad, které se vám určitě budou hodit.
horská krajina
Aktivní dovolená se neobejde bez teplého oblečení!
Obsah toho, co si s sebou budete balit na cestu, nezáleží jenom na tom, na jak dlouho jedete, ale hlavně na tom, jak tam budete cestovat a jak hodláte přespávat.
stany horolezců
·         Ve stanu
Obecně platí, že čím méně věcí, tím lépe. Ovšem nesmíte zapomenout důležité věci, bez kterých se neobejdete. Batoh by měl mít alespoň šedesát litrů a oblečení, stany i spacáky by měly být opravdu kvalitní. A to z mnoha důvodů. Nejenom proto, že kvalitní oblečení je vyrobeno z lepších a inteligentnějších materiálů, které nenasávají vodu, izolují lépe než obyčejné oblečení a také jsou mnohem menší a skladnější, ale také jsou fyzicky lehčí. I z toho důvodu byste měli investovat do termo prádla, hlavně toho spodního.

·         V chatě
Pokud budete chodit po horách a ubytovávat se budete v horských chatách, které potkáte po cestě, nejlépe ty levné, které jsou skutečně jenom na přespání a maximálně uvaření na dvou plotýnkovém vařiči, nejlepší bude si vzít větší batoh, ideálně krosnu, a potom menší batoh, se kterým budete chodit po okolí.
pěší turistika

Jak na dobře zabalený batoh?

1.       Pište si seznam toho, co si musíte vzít s sebou
2.       Jako první si nachystejte doklady, karty zdravotní pojišťovny, pasy, víza, všechny klíče a peníze
3.       Začněte balit několik dní před cestou, abyste si rozmysleli, co všechno potřebujete, ale abyste měli čas něco koupit, kdybyste zjistili, že něco doma nemáte
4.       Nezapomeňte si pořídit mapu a GPS, zvláště pokud cestu neznáte nejlépe

Related Posts

Za kulinářskými zážitky

Proč navštívit Turecko

Dovolená bez střevních potíží

Algarve – ráj pro romantiky

Alpské moře – Bodamské jezero

Hurá na dovolenou? Vezměte kola s sebou!