Ačkoliv někteří tvrdí, že bez peněz se žije lépe je nutno si přiznat, že je k životu zkrátka potřebujeme. Nenakoupíme bez nich jídlo, nemáme kde bydlet nebo se nepodíváme do zahraničí. Tudíž bez peněz to prostě nejde. Všichni z nás jsou zapojeni do pracovního procesu, který nám generuje peníze potřebné k životu. Málokdy však stačí pouze tento základní příjem pro život na vyšší úrovni.
digitální měna

Pokud si chceme alespoň občas užít luxusu je vhodné se poohlédnout po nějakém vedlejším příjmu. Můžeme navštěvovat další zaměstnaní na to však nemusíme mít dostatek času. Vhodné je tedy poohlédnout do světa financí. Zde se můžeme setkat s několika typy trhů.

· Peněžní trh

· Akciový trh

· Komoditní trh

Na každém z těchto trhů se dá investovat a získat tak peníze navíc. Pokud se však ve financích nevyznáme není úplně vhodné se vrhnout do investování sám a získat tedy rady od specialistů.

Poměrně nová forma investice, s kterou jsme se setkali je virtuální měna. Ta je zajímavá zejména z důvodu své podstaty. Byla vytvořena za účelem, že chce být anonymní a nenarušována jakoukoliv třetí stranou.

Jde tedy o to, že u této měny je zamezeno veškerých zásahů států či bank, které by mohly hodnotu či míru získaných prostředků pro vlastníka nějak omezovat.
váha ze lžíce

Veškeré transakce tedy probíhají pouze mezi dvěma osobami, a to kupujícím a prodávajícím. Na trhu se můžeme setkat s mnoha variantami blockchainu. Mezi nejznámější patří:

· Bitcoin

· Litecoin

· Ethereum

Hlavní celebritou je dozajisté Bitcoin. Ten byl známý svým neskutečným denním růstem. Svého vrcholu dosáhl v zimě 2017, kdy jeho hodnota činila 30 000 USD. Dokázal se tedy vyšplhat z haléřových hodnot až na hodnoty desetitisícové. Na konci minulého roku však jeho hodnota začala rapidně klesat, jelikož čínská vláda začala omezovat nakupované objemy. S klesajícím počtem kupců začala jeho hodnota padat což vedlo k řetězové reakci.

I přes propad se však jedná o komoditu, která má stále vysokou hodnotu a potenciál. Navíc bez vlivu třetích stran může být dobrým uchovavatelem hodnoty a zároveň vhodným vedlejším příjmem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Related Posts

Oblíbenost Oberbank každým rokem stoupá

Hospodářský výsledek

Nejrychleji rostoucí ekonomika Evropské unie

Je potřeba mít osobní rozpočet?

Ekonomika v rámci růstu důchodového věku

Skvělé řešení situace