Každý potřebuje jíst a každý rád jí to, co mu chutná. A jak nejlépe dosáhnete toho, že váš oběd bude přesně podle vašeho gusta? Ačkoli si to mnozí z vás nechtějí přiznat, všichni to víte: No přeci tak, že si ho sami připravíte! Teď se pánům jistě orosilo čelo jen při myšlence na to, že by si sami měli vařit. Já však trvám na svém, vařit by se měl naučit každý! A když už to musíme umět, proč z toho neudělat svůj koníček?

připravené přísady k vaření
Vzrušení na každém kroku!

Ať pečete, nebo vaříte, v kuchyni se vždy můžete cítit jako bláznivý vědec s ampulkami, co experimentuje a riskuje, že mu vybuchne celá laboratoř. Pokud nemáte rádi stereotyp, tak máte úžasnou možnost pokaždé recept pozměnit. A z pravidla si nemůžete být jistí výsledkem, co to udělá, když přidám trochu tohohle a uberu tamtoho, nebo změním podmínky varu, pečení, kvašení, …

Nezní vám to dostatečně dobrodružně? Potom můžete přejít na další úroveň, aneb domýšlení receptů. Pokud si nepamatujete celý recept, nebo znáte recept jen na věc podobnou té, co chcete dělat, tak si nedohledávejte ten správný.
čokoládový dort s bílou čokoládou na povrchu
Postavte se k tomu čelem a vymyslete to, co bude jinak, co tam chybí, nebo přidejte to, co se podlé vás hodí, a uvidíte, že budete se vzrušením očekávat výsledek své práce, na první ochutnání. K hotovému pokrmu vás bude magicky přitahovat zvědavost umocněná časem, který jste strávili jeho přípravou. Nepovedlo se to na poprvé?

Chybami se člověk učí! Nevyvstává náhodou už ve vaší šedé kůře mozkové nápad na to, co udělat příště jinak, aby to vyšlo? A netěšíte se na okamžik, kdy to budete moci zkusit? A přesně o tom to je!


I pro konzervativní existuje cesta

Jste zapřisáhlí konzervativci? Výše zmíněné řádky vás jen odradily? Nemyslete si, že vaření není pro vás! Od čeho by jinak byli přesné recepty s důkladným popisem postupu a váhou (popř. kusy) přidávaných surovin? Vidíte, neexistuje výmluva, která by vás z toho vykroutila! Všichni můžeme vařit!

Related Posts

Volný čas vám vyplní laser game

Escape Kolín

Numerologie jako krůček k poznání sebe sama

Proč je tak důležité být v klidu?

Trampolíny

Rybář bez podběráku a vezírku není rybářem