Jsme s manželem typičtí obyvatelé města. Ačkoliv oba pocházíme z rodin s rodinnými domky, cítíme se dobře v bytě. O víkendech jezdíme k rodičům na návštěvu a v sezóně fasujeme úrodu ze zahrádky.
Před pár měsíci jsme koupili nový, větší byt, protože se naše rodinka rozroste z tří členů na čtyři. K bytu majitelé také nabízeli zahrádku v nedaleké zahrádkářské kolonii. Byli jsme z toho nadšení, máme malou dceru, druhý prcek na cestě, to se nám bude zahrádka hodit.
květiny na záhoně
Původní majitelé mají také 2 malé děti, tudíž to na zahrádce bylo vidět. Pískoviště, domek ve větvích stromu, klouzačka, příjemné sezení, velký trávník, ovocné keříky a pár stromků okolo. Dva záhony s jahodami a jedna bylinková skalka. Naprosto vyhovující, nejsme žádní Mičurinové. Tady se nám bude krásně odpočívat a dětem hrát.
Po pár měsících a na sklonku léta už jsem jiného názoru. Nám by se tam tedy krásně odpočívalo, kdyby….
Všechny okolní zahrádky, oddělené pouze úzkým chodníčkem, jsou opečovávané převážně staršími lidmi v důchodu. Ne, malé děti jim nevadí, spíš naopak. Vadí jim plevel. Náš plevel! S manželem se sice oba snažíme, ale já toho už moc neudělám a on také každý den nemůže běhat plet záhonky. Jsme rádi, že stíháme sklízet úrodu jahod, rybízu, malin a ostružin. Ještě nás čekají na podzim jablka a hrušky.
Sousedé mají jeden záhonek jako druhý, vše uhrabané, krásné řádky, většinu záhonků se zeleninou. Jen minimum je zatravněno, tak akorát pro lavičku, stolek a křesílko, aby si mohli dát kávu. U té se ale dlouho nezdrží a už zase klečí a vytrhávají a pikýrují a zastřihávají. Jak je tak sleduji z lehátka, cítím se jaksi trapně a nepatřičně. Nějak sem nezapadáme. A i když se věnuji odstraňování plevele při každém našem pobytu na zahrádce, uspokojivého výsledku nedosahuji. Ostatní zahrádkáři si asi myslí své a tak nám ostřikují naše ovocné keře společně s jejich, aby se od nás nešířily nějaké nemoci, když už k nim zalétává ten plevel. Nedávno jsem dokonce jednu sousedku svým příchodem překvapila.
rýč v trávě
Klečela u nás u skalky s bylinkami a likvidovala … nevím co. Omluvně se usmála, že prý jen chtěla pomoci, že jak to začne kvést, bude se to šířit všude kolem.
Máme tu zahrádku rádi. Rádi si tam hrajeme s dcerou, grilujeme, opalujeme se a odpočíváme. Sousedé mají své zahrádky také rádi. Baví je na nich pracovat a sledovat, jak jim vše roste a porovnávat si své výpěstky. Jenom bychom všichni potřebovali jiné sousedy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Related Posts

Numerologie jako krůček k poznání sebe sama

Kdepak ty ptáčku hnízdo máš

Pletení je prastará dovednost

Tapisérie, originální a ručně utkaný doplněk, který můžete mít i vy

Láska prochází žaludkem!

Hudba léčí!