Tapisérie neboli gobelíny jsou ručním tkaním vytvořené nástěnné koberce, které mají především dekorační funkci, v jistých případech ale mohou fungovat i jako tepelná či zvuková izolace v interiéru. Především jde ale o dokonale odvedenou řemeslnou práci a jistý druh umění.

Někteří doma možná nějaký takový umělecký kousek vlastní, někteří ho právě nalezli a rádi by ho zachovali. Doma se však o jeho restaurování v žádném případě nepokoušejte, mohlo by se napáchat více škody, než užitku. Taková činnost si zaslouží odborný zásah.

Jak už bylo řečeno, jde o ruční vyhotovení. Dříve to byl běžný způsob výroby, dnes už jde většinou pouze o strojovou záležitost. Ruční práce je náročná a vyžaduje šikovnost a trpělivost. V dnešní době už se jím zabývá jen málo lidí. Ani zrestaurování takového uměleckého díla nebude záležitostí malé chvilky.

Nejen restaurování, ale i nový kousek lze na zakázku nechat vyrobit

Pokud tedy chcete nějaký kousek zrestaurovat či si nechat vyrobit nový originál, obraťte se právě na odborníky v oboru. Tkát se dá v podstatě třemi způsoby.

· Ruční tkaní středověkou technikou na horizontálních nebo vertikálních stavech a tzv. melírování, kdy jsou použity barevné nitě složené z více tenkých barevných částí. Takto lze vytvořit velmi jemné přechody v mnoha odstínech. Vytvářet se tak dají gobelíny i podle různý výtvarných návrhů.

· Ručně vytvořené kilimové koberce, které lze vyrobit také podle různých návrhů na vertikálních či horizontálních stavech

· Ruční vázání jednoduchých koberců na vertikálních stavech

Takové umělecké dílo tedy můžete mít doma i vy, obraťte se na specializovaný ateliér a dohodněte se přesně na detailech. Na zakázku pro vás ručně vyrobí originální kus přesně podle vašich požadavků. Dostane se vám jedinečného a naprosto originálního doplňku interiéru, který budou všichni vaši hosté obdivovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Related Posts

Numerologie jako krůček k poznání sebe sama

Kdepak ty ptáčku hnízdo máš

(Ne)Lenošení v zahrádkářské kolonii

Pletení je prastará dovednost

Láska prochází žaludkem!

Hudba léčí!