Tento s odpuštěním „hnusný“ cizopasník, žijící v lidských vlasech, kde nám spokojeně saje krev, se zdržuje výhradně na hlavě a dá docela práci, dostat ho odsud pryč. Pokud máte děti školou povinné, či ještě navštěvují mateřskou školu nebo jiné dětmi se hemžící kolektivy, zřejmě jste se s touto malou VELKOU nepříjemností setkali. Stačí, když dají malí vlasatí myslitelé HLAVY DOHROMADY a problém je na světě.

Potvůrka velikosti zhruba 3 milimetry je obdařena plochým tělem a silnýma nohama s drápky, kterými se pevně drží dětského (a možná už i vašeho) vlasu až u samého kořínku a ne a ne se pustit. Tam si v klidu naklade až 50 vajíček, takzvaných HNID, které jsou několik dní přilepené na vlasech a časem se z nich vylíhnou nymfy, které se živí lidskou krví.

Pokud již jsme takto postiženi, jsme vlastně nemocní a trpíme takzvanou PEDIKULOZOU. Kromě nepříjemného svědění, můžeme mít i lehkou horečku, dermatitidu (zánět kůže) nebo alergické rekce způsobené trusem cizopasníka.

JAK S NIMI ZATOČIT. PÁR DŮLEŽITÝCH INFORMACÍ
Pokud máte doma kluky, kterým nevadí stříhání strojkem a nošení velmi krátkých vlasů, máte prakticky po problému. Veš se nemá čeho zachytit a pravděpodobnost, že ji vaše ratolest donese domů, je mizivá.  Naopak holčičky by mohly mít s holicím strojkem problém, proto je třeba umývat jejich vlasy šamponem, obsahujícím insekticid čili látku, která vši bezpečně zahubí.

Doporučuje se zejména PARANIT, který je přírodní a v balení je také speciální hřeben „všiváček“, kterým se vši a hnidy vyčesávají. Přípravek je třeba nastříkat do vlasů a po patnáctiminutovém působení omyjeme šamponem a kondicionérem. Ještě z vlhkých vlasů teď musíme vyčesat mrtvé vši a hnidy hřebenem, což je docela pracné.

Tuto kůru je třeba po 7 – 10 dnech znovu zopakovat. Pokud to neuděláme, vši se většinou rozmnoží znova a celý kolotoč absolvujeme nanovo. Je také důležité postarat se o používané ručníky, oblečení a ložní povlečení a vše pořádně vyprat a odvšivit.

Jako preventivní doporučení můžeme na vaše hlavičky použít pár kapek tea-tree oleje. Ten VŠEM VŠÍM nevoní a drží se od něj dále.

Vřele doporučuji pořídit si nějaké roztomilejší zvířátko do domácnosti, ale zároveň chápu, že ne vždy se podaří těmto nepříjemnostem vyhnout. Proto přeji mnoho zdaru v boji s tímto  houževnatým TVOREM.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Related Posts

Když je pomoc vzájemná

Velryby jsou bývalí sudokopytníci

Potraviny, které nepatří na psí jídelníček

Bobr – velký hlodavec a stavitel

Opeření návštěvníci

Táto MÁMO, sežeň štěně