Vždycky se mi z nějakého důvodu vybaví název tohoto filmu s Miroslavem Horníčkem v hlavní roli. TEDY! Nechala jsem se ve slabé chvilce přesvědčit, a když děti usnuly spánkem spravedlivých, jala jsem se pátrat na internetu, co a jak. Jelikož jsem nikdy majitelkou psa nebyla a nemám vůbec, ale VŮBEC žádné zkušenosti s chovem této „divé zvěře“, rozhodla jsem se k následujícímu kroku.


Udělám si test

Na všelikých webových stránkách mi nabízejí spousty různých zábavných i méně zábavných testů, jaké plemeno se asi tak ke mně nejvíce hodí, ale to beru spíše jako vtip, viz žena s trvalou = pudl, tlustý muž = buldoček a hubeňour by asi podle těchto pravidel měl být vlastníkem chrta. Jedny stránky, se mi přece jen zdály malinko serióznější a test složený ze spousty všetečných otázek, vypadal docela rozumně.

Čekalo na mě dvaadvacet otázek, na které jsem se snažila popravdě odpovědět dle nabízených možností od jedné do tří. Jako příklad mohu uvést třeba:
·         Jaké máte zkušenosti?
·         Kolik času mu chcete věnovat?
·         Finance
·         Velikost a aktivita plemene
·         Vhodnost plemene k dětem
A další a další otázky stran temperamentu psa, životních prostor, délky srsti a tak dále, nad kterými bylo třeba se zamyslet. S očekáváním jsem sledovala, jaká že psí plemena na mě z počítače „vypadnou“


Rezultát

Ano! Byl více, než překvapivý. Jeden NAHÁČ, GRIFONEK, MOPS, KRYSAŘÍK a další „potvůrky“, o které bych a to přiznávám zcela dobrovolně, ani okem, natož pak prstem, nezavadila.

Snad jen NORSKÝ LUNDEHUND mě z celé té psí skvadry zaujal. Když jsem si přečetla „o co jde“, byla jsem zase v mírném šoku. Pes, který má místo čtyř prstů rovnou šest, místo dvaačtyřiceti má JEN třicet osm zubů a hlavu tak pohyblivou, že ji dokáže zvrátit až na záda, mě docela překvapil! Aspoň, že má čtyři nohy, to mě uklidnilo a také povahu, která by mi docela vyhovovala.

Nicméně, úplně nejlepší ze všeho byla závěrečná věta celého test: Tak co říkáte výsledku? Očekávali jste ho? Pokud ne, možná byste se mohli zamyslet nad tím, jakého psa vlastně chcete…

Tak já se tedy ještě zamyslím, možná to bude trvat ještě dlouhé měsíce a roky, možná trochu slevím se svých nároků a možná se zamyslím i nad sebou…každopádně s dětmi to budu muset ještě na nějaký čas „ukecat“.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Related Posts

Když je pomoc vzájemná

Velryby jsou bývalí sudokopytníci

Potraviny, které nepatří na psí jídelníček

Bobr – velký hlodavec a stavitel

JEN CO POMYSLÍM NA SLOVO „VEŠ“, ZAČÍNÁ MĚ SVĚDIT HLAVA

Opeření návštěvníci