Lidé se považují za pány všeho živého na naší planetě. Považujeme se za nejsilnější a nejchytřejší, a i když bezpochyby člověk je jako takový nejvyspělejší, někdy by si bez pomoci a asistence zvířat jen těžko poradil. A tak je důležité si to uvědomovat, ke zvířatům se chovat s úctou stejně tak jako k ostatním lidem. Protože když si dobře uvědomíme, za co všechno němým tvářím vděčíme, bude to docela slušný seznam. Kromě náklonnosti, lásky a porozumění, které hledáme v domácích mazlíčcích, nám jsou zvířata užitečnými a nepostradatelnými pomocníky při různých onemocněních. My za to zase jim dáváme domov, péči a starost. A tak se nám potom společně hezky žije.
koňské vzpřežení
·         Pomoc při práci: dnes už se sice po polích prohánějí spíše technické stroje, ale dříve nebyli a tak byli jedinou pomocí pro lidi při těžké práci byl dobytek a koně. Bez jejich síly by lidé jen těžko vyžili v těžkých dobách. Kromě toho se samozdřejmě využívali také jako dopravní prostředky. Auta nebyli a jen koně vás mohli někam dopravit.
·         Animoterapie: možná neznáte tento název, ale určitě víte, že se zvířata často používají při řešeních různých zdravotních potíží, jak psychických tak fyzických. Výsledky to má doslova ohromující. Některá zvířata jsou opravdu hodně inteligentní a dají se vycvičit tak, aby byli schopní svému pánovi asistovat, třeba jako asistenční psy pro sluchově nebo zrakově postižené.
dívka u delfína
Tím ale jejich pomoc lidem nekončí. Seznam nemocných, kterým jsou schopny různé druhy zvířat pomáhat je naštěstí velký, využít toho mohou pacienti s onkologickým onemocněním, lidé při dlouhodobé rehabilitaci nebo rekonvalescenci, psychicky nemocní pacienti nebo senioři a děti. Kromě psů se cvičí také kočky, koně, delfíni, ale také ptactvo, rybičky, želvy, plazi ale i křečci, morčata nebo hospodářská zvířata, krávy, ovce nebo kozy. A pro spoustu lidí, se odehrává jejich vlastní terapie s jejich domácím mazlíčkem vlastně každý den, protože jak se ukazuje, každému člověku může k lepšímu zdraví a kondici pomoci společně strávená chvíle s němou tváří.

Related Posts

Velryby jsou bývalí sudokopytníci

Potraviny, které nepatří na psí jídelníček

Bobr – velký hlodavec a stavitel

JEN CO POMYSLÍM NA SLOVO „VEŠ“, ZAČÍNÁ MĚ SVĚDIT HLAVA

Opeření návštěvníci

Táto MÁMO, sežeň štěně