V současné době tráví i malé děti mnoho času sezením u počítače a hraní počítačových her či komunikací se svými vrstevníky prostřednictvím sociálních sítí. Na počítači to umí mnohem lépe než jejich rodiče. Dokáží vše od vyhledávání informací, po stažení aplikace, ke zhlédnutí filmu.
S tím, že děti v útlém věku stráví mnoho času sezením u počítače souvisí i to, že mají nedostatek pohybu, díky nedostatku pohybu mohou trpět různými nemocemi, jako je například obezita, která je za několik posledních let mnohem více rozšířená, než kdysi.
vysoký skok.jpg
Děti pohyb potřebují, a to hned z několika zásadních důvodů. Tím nejdůležitějším a nejpodstatnějším je jejich správný a zdravý vývoj – ke kterému přispívá i strava. Děti by se měly hýbat hlavně kvůli svalům, které by měly pravidelně namáhat, a to všechny ve stejné míře (kvůli vývoji) – z tohoto důvodu malé děti plavou a podobně.
děvčátko na trampolíně.jpg
V dospělosti mnoho z nás sedí mnoho hodin v práci u počítače, takže nám nezbývá moc času na sport a další důležité aktivity. Neschází vám sport? Nestrádá vaše tělo? Zaručeně většina z vás (včetně mě) odpověděla odpovědí ano, protože pohyb je jednou z lidských přirozeností. Při nedostatku sportu mohou nastat bolesti zad, které jsou způsobeny například ochabnutím svalů okolo páteře. Není špatné, když děti vyrůstají tím stylem, že dopoledne sedí ve škole a odpoledne, když přijdou domů, sedí zavřeni v pokoji u počítače? Právě díky tomuto se u nich mohou předčasně vyskytnout problémy se zády, které nejsou vůbec příjemnou záležitostí.
Je i zábavný způsob , díky kterému můžete zamezit výše zmíněným rizikům, která jsou v současné době rozšířená. Když si pořídíte trampolínu, vaše dítě se na ní vyblbne, bude šťastné a přispěje to jeho zdraví.
Co je víc než naše děti? Měli bychom dělat vše pro jejich zdraví, protože nic není vzácnější.

Related Posts

Numerologie jako krůček k poznání sebe sama

Kdepak ty ptáčku hnízdo máš

(Ne)Lenošení v zahrádkářské kolonii

Pletení je prastará dovednost

Tapisérie, originální a ručně utkaný doplněk, který můžete mít i vy

Láska prochází žaludkem!